المنت شیشه ای

المنت شیشه ای

المنت شیشه ای

المنت شیشه ای از یک رشته تنگستن کم جرم استفاده می‌کند که در ترکیب خاصی از گازهای بی‌اثر قرار گرفته است. این یک منبع انرژی بسیار بالا را فراهم می‌کند که قادر است فوراً به تغییرات ولتاژ پاسخ دهد و امکان کنترل دقیق دما را برای کاربردهای مختلف فراهم می‌کند. المنت شیشه ای دو سر به عنوان یک منبع حرارتی بسیار قدرتمند و کارآمد برای کاربردهای مختلف صنعتی استفاده می‌شود.

المنت ها با راندمان بالا قادرند مقادیر زیادی گرما را با حفظ قابلیت کنترل مطلق انتقال دهند. المنت شیشه ای برای کاربردهای تابشی که نیاز به روشن و خاموش شدن فوری دارند، مانند مواد حساس به گرما که ممکن است مجبور باشند در منبع گرما باقی بمانند، بهترین استفاده را دارند. این شیشه ها بهترین انتخاب هستند که در آن چگالی دقیق وات بالا برای فرآیندهای تولید با سرعت و در عین حال حفظ مناطق کنترل‌شده‌ی گرما ضروری است. جنس شیشه‌ی این المنت ها می‌تواند کوارتز یا پیرکس باشد.

مزایای المنت 

المنت شیشه ای کوارتز معمولاً نسبت به منابع گرمایش معمولی مانند هوای گرم، بخار، سرامیک، گاز یا رادیاتورهای فلزی برتری دارند، زیرا می‌توانند مقادیر زیادی انرژی را خیلی سریع منتقل کنند و می‌توانند دقیقاً با محصول و مراحل ساخت مطابقت داشته باشند. المنت های شیشه دقیقاً با موادی که قرار است گرم شوند مطابقت دارند. زمان پاسخ سریع امکان گرمای قابل کنترل را فراهم می‌کند. حرارت دقیقاً در جایی که مورد نیاز است اعمال می‌شود. این به طور کلی به معنای مصرف انرژی کمتر، سرعت خطوط سریع‌تر، ردپای کمتر و نتایج بهتر در مقایسه با گرمایش هوای گرم است.

راندمان بالا دارند یعنی تا 95 درصد انرژی به تابش تبدیل می‌شود. عمر طولانی دارند و معمولاً بیشتر از 5000 ساعت کار می‌کنند. توان‌های متغیر را کنترل می‌کنند. پاسخ سریع دارند یعنی در کمتر از 1 ثانیه به حرارت می‌رسند. شیشه ها در برابر شوک‌های حرارتی به لطف پوشش کوارتز مقاوم هستند.

المنت شیشه ای

کاربردهای المنت شیشه ای در صنعت

علمی و پزشکی:

گرمایش کنترل شده‌ی موجود با المنت های شیشه ای به این شیشه ها اجازه می‌دهد تا به طور دقیق و لحظه‌ای دمای محیط اطراف را کنترل کنند. شیشه ها مجموعه‌ای از سطوح مختلف توان، هندسه‌های مختلف و طیف گسترده‌ای از دمای رنگ را برای تناسب با نیازهای گرمایشی خاص شما فراهم می‌کند. المنت های شیشه ای در کاربردهایی مانند گرم کردن محیط نوزاد، گرما درمانی برای درد عضلات، گرمایش آبگرم و سونا و کنترل محیط برای آزمایش‌های آزمایشگاهی استفاده می‌شود.

هنرهای گرافیکی:

المنت های شیشه ای برای خشک کردن جوهر برای هنرهای گرافیکی و پرس‌های صفحه ابریشمی هنگام چاپ روی سطوحی مانند کاغذ یا منسوجات ایده‌آل هستند. شیشه ها با طول موج‌های کوتاه و متوسط، با وات‌های 375 تا 6000 وات و انعطاف‌پذیری برای سفارشی‌سازی شیشه ها، بارها و بارها به دلیل کیفیت انتخاب می‌شوند.

خشک کردن رنگ و جوهر:

این امر حرکت هوا، رگه شدن و ذرات گرد و غبار چسبیده به سطوح رنگ و جوهر را به حداقل می‌رساند. برای دستیابی به زمان فرآیند تولید بسیار سریع‌تر، پوشش‌های پیش تصفیه و آغازگر را می‌توان به راحتی خشک کرد. گرمایش شیشه برای کاربردهای رنگ بیشتر روی سطوح آلومینیومی، فلزی، فولادی و چوبی استفاده می‌شود. گرمایش جوهر بیشتر برای کاغذ، مقوا و منسوجات استفاده می‌شود. همچنین حفظ دمای ثابت برای کارتریج‌های جوهر می‌باشد.

نیمه هادی:

دما و مناطق گرمایشی دقیق در صنعت نیمه هادی مورد نیاز است. المنت های شیشه ای یک منبع دقیق کنترل شده را فراهم می‌کنند که می‌تواند نیازهای سخت صنعت نیمه هادی‌ها را برآورده کند.

المنت

المنت شیشه ای مادون قرمز

المنت شیشه ای مادون قرمز که از اواخر دهه 1950 استفاده می‌شوند، منابع گرمایی ایده‌آل و منحصر به فردی هستند. اندازه کوچک، توزیع یکنواخت گرما و مواد شیشه کوارتز مزایای متعددی نسبت به شیشه های حرارتی قدیمی‌تر به سبک بازتابنده دارند. شیشه های مادون قرمز هالوژن، که در حال حاضر استاندارد هستند، نسبت به طرح‌های قبلی بهبود یافته‌اند، که منجر به طول عمر بیشتر، خرابی لامپ کمتر و راندمان تابشی بهبود یافته می‌شود. گرما را می‌توان در این شیشه ها متمرکز کرد زیرا دارای خواص نوری مشابهی با لامپ‌های روشنایی هستند، یعنی گرما را می‌توان توسط بازتابنده‌ها هدایت کرد. شیشه های مادون قرمز را می‌توان با دقت (از 0% تا 100%) کنترل کرد. اقتصادی هستند زیرا بیش از 85 درصد انرژی مصرفی به گرمای مادون قرمز تبدیل می‌شود. کلیدهای روشن/خاموش تاثیری بر طول عمر لامپ‌های مادون قرمز ندارد.

المنت شیشه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *